İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda Konsolosluğu, İzlanda Vizesi

İzlanda Devleti, bir Avrupa Birliği ülkesi ve Schengen grubu ülkesidir. Bu ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlarımız muhtemel İzlanda seyahatleri öncesi bu ülkenin vizesini almaları gerekecektir.

Yeşil pasaportu bulunan vatandaşlarımızın ise; İzlanda vizesi almalarına gerek yoktur. Yine aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti diplomatik ve hizmet pasaport sahibi vatandaşlarımız da İzlanda vize işlemlerinden muaftır.

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme ön koşuluyla İzlanda’ya vizesiz giriş yapabilirler.

ABD, Schengen ülkeleri, İngiltere, İsviçre ve Kanada ikame izni olan vatandaşlarımız ise; seyahat kartları veya pasaportları ile İzlanda vizesi almalarına gerek kalmadan bu ülkeye giriş yapabilirler.


İzlanda Konsolosluğu, İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda vizesi için gerekli evraklar bu web sitesinin vize kategorileri bölümlerinde mevcuttur. Vatandaşlarımız İzlanda vizesi için gerekli belgeleri bu web sitesinden edinebilirler. Ayrıca İzlanda konsolosluğu, İzlanda vizesi başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunma hakkı her zaman vardır.


İzlanda konsolosluğu, İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda vize ücretleri yapılacak olan seyahat türünüze ve İzlanda da ne kadar süre kalınacağına göre değişecektir. İzlanda’da uzun süreli kalınacak olması halinde bu durum İzlanda vize ücretlerini belirginleştirir. İzlanda vize ücretleri, İzlanda Büyükelçiliği Ankara’nın çalışma alanı içerisindedir.

İzlanda konsolosluğu, İzlanda Vizesinden Muaf Olan Pasaport Türleri

Umumi pasaport sahibi vatandaşlarımız için İzlanda vize uygulaması bulunmaktadır. Bordo pasaportu bulunan İzlanda vize başvuru sahipleri bu ülkeye olan seyahatleri öncesi İzlanda vizesi almaları gerekecektir.
Yeşil pasaportu(hususi) bulunan vatandaşlarımız ise; İzlanda vizesi almalarına gerek yoktur. Yine Diplomatik pasaport(Kırmızı) sahibi vatandaşlarımız da İzlanda vize işlemlerinden muaftır. Yeşil, Gri ve Kırmızı pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme koşuluyla İzlanda vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.


İzlanda konsolosluğu, İzlanda Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İzlanda vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarınızın geçerlilik süresi İzlanda seyahati sonrası en az 6 ay olmalıdır.İzlanda vize işlemleri için gerekli olan İzlanda seyahat sağlık sigortası seyahat sürenizi kapsamalıdır.

Yeşil pasaportu bulunan vatandaşlarımızın 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme koşuluyla İzlanda vizesi almalarına gerek yoktur.İzlanda vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. vize uyum koşullarının yerine getirilmemesi halinde İzlanda vizesi alma imkanınız bulunmayacaktır.

Duyurular

İzlanda Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

İzlanda’nın Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve İzlanda’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetleri...
2020-11-26 11:32:03 Devamı...
Tüm Duyurular
İzlanda Vizesi Başvuru